tel.: (+48) 56 664 44 90

Drut spawalniczy

Opis kategorii

Druty spawalnicze

Chociaż spawanie kojarzy nam się w pierwszej kolejności głównie z łączeniem ze sobą elementów z metalu, warto wiedzieć, że jest to proces stosowany również w przypadku tworzyw sztucznych. Warto wiedzieć, że poza zgrzewaniem, jest to najbardziej popularna metoda, pozwalająca łączyć ze sobą tworzywa sztuczne. Warto wiedzieć, że ta technologia jest stosowane nie tylko w procesie produkcyjnym, ale także przy naprawach uszkodzonych, plastikowych elementów.

Tworzywa sztuczne - materiały spotykane w praktycznie każdej dziedzinie życia

Materiały tego typu stały się bardzo istotnym elementem naszej codzienności. Są wykorzystywane w niemal każdej branży, umożliwiając masową produkcję różnorodnych towarów. Szeroka gama zastosowań sprawia, że materiały tego typu mają rozmaite formy czy kształty. Stąd także bierze się konieczność stosowania różnorodnych metod obróbki, w tym spawania.

W jaki sposób przebiega spawanie tworzyw sztucznych

Podczas spawania, łączone są ze sobą poszczególne elementy. Są one wcześniej wystawiane na działanie wysokiej temperatury, która sprawia, że ich brzegi ulegają stopieniu, a następnie są łączone ze sobą przy pomocy spoiwa, czyli drutu spawalniczego. Bardzo istotne, by drut spawalniczy był tak dobrany, by charakteryzował się podobną temperaturą topnienia, co wybrane tworzywo sztuczne. Ze względu na to, że w procesie mieszają się ze sobą cząsteczki poszczególnych materiałów, dochodzi to ich trwałego połączenia.

Kluczowy jest dobór właściwego drutu spawalniczego

Poszczególne modele różnią się między sobą parametrami oraz właściwościami, dzięki czemu z łatwością można dobrać taki, który będzie w stanie sprawdzić się w danym przypadku. Konkretne rodzaje drutu mogą różnić mię między sobą grubością czy rodzajem materiału, z jakiego są wykonane. Odpowiednio dobrany drut pozwoli nam otrzymać wytrzymałą spoinę, mogącą sprostać pracy w konkretnych warunkach. Wybór konkretnego drutu spawalniczego nie może być przypadkowy. Należy wybrać produkt, który będzie dostosowany do konkretnego materiału. Inny będzie wykorzystywany, gdy łączymy ze sobą elementy z PVC, inny przy PP lub PE.

 

Dlaczego my?

 

 

Korzystając z naszego asortymenty można zaopatrzyć się w szeroką gamę produktów różniących się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane oraz właściwościami. W asortymencie posiadamy również modele z kopoliestery termoplastycznego, częściowo fluorowane, z kopolimeru blokowego, a także druty spawalnicze odporne na wysokie temperatury.

 

 

Dostępne są przykładowo druty spawalnicze wykonane z polifluorku winylidenu, przewodzące ładunki elektrostatyczne oraz odporne na promieniowanie UV.

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W razie pytań lub problemów z wyborem odpowiednich drutów spawalniczych, zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, którzy bardzo chętnie dzielą się swoją zawodową wiedzą. Chętnie doradzają klientom i pomagają dokonać wyboru

 

więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.